Ortodoncja

Wady zgryzu

Wielu z nas pamięta wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to rówieśnicy wytykali nam wadę naszego zgryzu, a nawet śmiali się z niej. Sytuacja taka mogła wpłynąć bardzo niekorzystnie na naszą samoocenę. Dzięki ortodoncji, piękny i równy uśmiech jest współcześnie możliwy zarówno u małych dzieci, jak i dorosłych Pacjentów.

Ortodoncja jako dział stomatologii zajmuje się koordynowaniem i leczeniem wad zgryzu. W leczeniu wad zgryzu mogą być zastosowane aparaty ortodontyczne ruchome i stałe:

Aparat stały zakłada się na okres około 2 lat i tylko lekarz ortodonta może go zdjąć. Przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych.

Chcąc urozmaicić uśmiechy naszych Pacjentów wyposażyliśmy nasze gabinety w korolowe ligatury ortodontyczne. Dzięki nim, każdy z Państwa może nosić aparat z akcentami w swoim ulubionym kolorze. Z Denta – Med nawet mali Pacjenci nie będą obawiać się noszenia stałego aparatu ortodontycznego!

Aparaty ruchome stosowane są przeważnie u dzieci między 4-12 rokiem życia. Dziecko nosi taki aparat parę godzin w ciągu dnia i w nocy. Nie sprawia on większych problemów, gdyż w każdej chwili można go samodzielnie wyjąć.

Zadbaliśmy także o różnorodność ruchomych aparatów ortodontycznych. Nasi Pacjenci mogą wybrać aparat w każdym kolorze. Jesteśmy przekonani, że dzięki ulubionej kombinacji kolorów noszenie aparatu będzie przyjemnością, a nie problemem.

W naszej klinice Denta-Med możemy Państwu zaoferować kompleksowe leczenie ortodontyczne, gdzie lekarz ortodonta zajmuje się indywidualnie każdym Pacjentem:

  1. Na pierwszej wizycie lekarz specjalista wykonuje badania, przygotowuje modele diagnostyczne (gipsowe) zębów, robi zdjęcie rentgenowskie oraz fotograficzne. Następnie ustala plan leczenia Pacjenta.
  2. Kolejnym etapem jest założenie aparatu ortodontycznego oraz ustalenie wizyt kontrolnych, których systematyczność jest bardzo ważna na tym etapie.
  3. Po zakończeniu leczenia następuje zdjęcie aparatu i dbałość o utrzymanie uzyskanych efektów
This site is registered on wpml.org as a development site.