Protetyka
Cele
Celem leczenia protetycznego jest uzupełnienie brakujących zębów lub korekta estetyki zębów własnych Pacjenta (licówki, korony). Dzięki takim zabiegom poprawiamy estetykę oraz funkcję żucia, dbając przede wszystkim o komfort życia naszego Pacjenta.
Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych (licówki, korony, mosty) lub ruchomych (protezy akrylowe całkowite i częściowe, protezy szkieletowe, szynoprotezy szkieletowe, protezy nylonowe). Istnieje także możliwość połączenia ze sobą dwóch, omawianych powyżej rodzajów protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).
Dlaczego my?
Znakomita kadra
Jakość naszych usług i uśmiech na Państwa twarzach jest dla nas priorytetem, dlatego też polecamy Państwu naszego Dyrektora do Spraw Medycznych, Doktora RAFAŁA SZLOSKA, znakomitego protetyka i specjalistę chirurgii stomatologicznej.
Pan Doktor cieszy się niezwykle pozytywną opinią i zaufaniem wśród naszych Pacjentów. W 1997 roku ukończył studia stomatologiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w 2009 roku zdał egzamin specjalizacyjny z Chirurgii Stomatologicznej. Pan Doktor Szlosek pracuje w naszej klinice Denta-Med od 2001 roku.
Nagrody i wyróżnienia
Klinika Denta-Med uzyskała 5 miejsce sposród 10 najlepszych klinik w kraju w prestiżowym rankingu GCR – Global Clinic Rating z wynikiem 3.98 (średnia dla naszego kraju wynosi 2.42)
Jest to powód do dumy, ale również motywacja, by ciągle podnosić nasze standardy. Chcielibyśmy Państwu podziekować, bo to właśnie dziei Waszemu zaufaniu dziś możemy poszczycić się tak wysoką lokatą w tak prestiżowym konkursie.
Atrakcyjne ceny i możliwość spłaty w ratach
Szanowny Pacjencie, informujemy że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowych „z góry” i opłacane w dogodnych dla Państwa ratach.
Oferta leczenia protetycznego
Nasz gabinet współpracuje z najlepszymi pracowniami, które wykonują prace protetyczne z najnowszych materiałów. Szczególnie polecamy uzupełnienia stałe na TYTANIE oraz KORONY CYRKONOWE. Są to uzupełnienia całkowicie biozgodne, niealergizujące i pozwalające na pełną diagnostykę organizmu (brak przeciwwskazań do wykonania REZONANSU MAGNETYCZNEGO).
Licówki porcelanowe – pozwalają odbudować niewielkie ubytki korony zębów w przednim odcinku łuku zębowego (złamania, urazy), zachowując naturalną estetykę. Jednocześnie pozwalają na ograniczenie szlifowania zębów tylko do przedniej ściany zęba. Za pomocą licówek możemy skorygować również kształt i kolor zęba (poprawa estetyki przebarwionych zębów).
Korony porcelanowe – jest to odbudowa brakującej znacznej ilości tkanki zęba lub zębów całkowicie złamanych, ale z dobrze zachowanym i prawidłowo przeleczonym korzeniem. W tym przypadku, konieczne jest wykonanie wkładu koronowo-korzeniowego.
Proponujemy całą gamę koron porcelanowych:
+ Korony porcelanowe na STOPIE METALOWYM
+ Korony porcelanowe na TYTANIE
+ Korony CYRKONOWE
+ Korony PROCERA
Mosty porcelanowe – Dzięki możliwości ich użycia możemy odbudować na stałe brakujące zęby z zachowaniem pełnego komfortu i estetyki Pacjenta. Przy wykonywaniu mostów porcelanowych korzystamy z tego samego rodzaju uzupełnień, jak przy koronach porcelanowych.
Protezy szkieletowe – Przy odpowiedniej ilości zdrowych zębów w jamie ustnej Pacjenta, ale przy braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego, wykonujemy protezy szkieletowe. Konstrukcja protezy pozwala na odpowiednie utrzymanie jej na zębach i dobry efekt estetyczny.
Proteza szkieletowa na zasuwach – Jest to połączenie uzupełnienia stałego (korony, mosty) z protezą szkieletową. Wykonywana jest wtedy, gdy nie możliwe jest stałe uzupełnienie, a Pacjentowi zależy na bardzo dobrym utrzymaniu protezy i estetyce.
Protezy akrylowe – Wykonuje się przy dużych brakach uzębienia i braku możliwości wykonania innych uzupełnień protetycznych.
Przebieg leczenia protetycznego
Pierwsza wizyta polega na przeprowadzeniu z pacjentem dokładnego wywiadu mającego na celu poznanie nawyków higienicznych pacjenta, ustalenie przyczyn utraty zębów, określenie oczekiwań i potrzeb pacjenta, a także uzyskanie dokładnych informacji na temat ogólnych schorzeń mogących mieć istotny wpływ na przebieg leczenia.
Kolejnym etapem jest wykonanie niezbędnych badań: sprawdzenie stanu uzębienia, sprawdzenie stanu dziąseł, sprawdzenie prawidłowości zgryzu oraz rozmieszczenia ubytków zębowych. Częstym działaniem jest także wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Podczas pierwszej wizyty lekarz często pobiera też wyciski niezbędne do sporządzenia diagnostycznych modeli. Na podstawie tych elementów zostaje opracowany dalszy plan leczenia.
Podczas następnej wizyty pacjent zostaje zapoznany z konkretnym planem leczenia. Po przedstawieniu przez lekarza możliwych rozwiązań oraz ich zalet i wad, pacjent podejmuję decyzję odnośnie podjęcia leczenia.
Zanim nastąpi leczenie właściwe konieczne może być leczenie przedprotetyczne polegające na właściwym przygotowaniu jamy ustnej: usunięciu zębów utrudniających lub uniemożliwiających leczenie, usunięciu zębów nienadających się już do odbudowy, leczeniu kanałowym, wyleczeniu próchnicy, oczyszczeniu zębów czy skorygowaniu wad zgryzu.
Leczenie właściwe przebiega według opracowanego z pacjentem planu leczenia.
Do właściwego przebiegu leczenia protetycznego niezbędne są wizyty kontrolne. Podczas takich wizyt lekarz ocenia funkcje protezy i określa zmieniające się w jamie ustnej warunku. W razie potrzeby dokonuje również koniecznych napraw i korekt.