Implantologia
stomatologiczna

Odbudowa

Mimo tego że stomatologia rozwinełą się na przestrzeni lat i świadomość dotycząca higieny jamy ustnej wzrosła, pacjenci nadal tracą swoje zęby z powodu chorób lub urazów.
W DENTA-MED jesteśmy po to aby pomagać. Celem leczenia implantologicznego jest odbudowa uzębienia na implantach stomatologicznych, osiągnięcie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę zmian które nastąpiły w obrębie szczęki lub żuchwy przez utratę zębów.

Dlaczego my?

Znakomita kadra
Stale się rozwijamy i dbamy o jak najwyższą jakość oferowanych przez nas usług, dlatego też w DENTA-MED implantologią oraz chirurgią szczękowo-twarzową zajmuje się lek.stom Maciej Opach.

Nagrody i wyróżnienia
Klinika Denta-Med uzyskała 5 miejsce sposród 10 najlepszych klinik w kraju w prestiżowym rankingu GCR – Global Clinic Rating z wynikiem 3.98 (średnia dla naszego kraju wynosi 2.42)

Jest to powód do dumy, ale również motywacja, by ciągle podnosić nasze standardy. Chcielibyśmy Państwu podziekować, bo to właśnie dziei Waszemu zaufaniu dziś możemy poszczycić się tak wysoką lokatą w tak prestiżowym konkursie.

Atrakcyjne ceny i możliwość spłaty w ratach
Szanowny Pacjencie, informujemy że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowych „z góry” i opłacane w dogodnych dla Państwa ratach

Co powinieneś wiedzieć o implantach

Większość osób kojarzy słowo implant jako całość zęba. Natomiast sam implant stanowi substytut korzenia zęba, a dopiero korona na implancie odpowiada właściwej koronie zęba.

Implant to kilkumilimetrowa śrubka z gwintem zewnętrznym i specjalnie przygotowaną powierzchnią tytanową, znajduje się w bezpośrednim w kontakcie z kością. Na implancie mocuje się łącznik, a na nim koronę, czyli widoczną część zęba. Długość implantów jest bardzo różna od 6 do 19 mm, natomiast szerokość waha się między 3 a 7 mm.

Materiał, z którego wykonany jest implant to tytan lub cyrkon. Tytan to srebrno-biały, niezwykle wytrzymały, biokompatybilny metal. Dzięki swoim unikalnym właściwościom tytan z powodzeniem stosowany jest od lat do produkcji implantów stomatologicznych. Tytan jest metalem, który doskonale przyswaja organizm. Dzięki temu występuje małe ryzyko odrzucenia przez organizm wszczepionych implantów lub pojawienia się alergii.

Implanty dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od występujących warunków.

Sama procedura wszczepiania implantów przeprowadzana jest na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym i często jest mniej inwazyjnym zabiegiem od usunięcia zęba, na przykład ósemki.

Po zabiegu pacjent otrzymuje szereg zaleceń, które precyzyjnie określają, jak ma postępować w ciągu pierwszych tygodni, gdy mechaniczne połączenie z kością wytworzone jego wkręceniem, zostaje zamienione na biologiczną osteointegrację (połączenie implantu z kością). Przez 3-4 godziny pacjent przykłada do twarzy okłady z lodu.

Przez kilka dni unika gorących pokarmów i płynów, rezygnuje z wysiłku fizycznego, sportu. W specjalny sposób dba też o higienę jamy ustnej.

Wielu pacjentom wszczepienie implantów wydaje się wyjątkowo inwazyjną, a tym samym – bardzo nieprzyjemną i bolesną procedurą. Już sam opis zabiegu – nawiercanie kości, wkręcanie śruby, zszywanie dziąsła – wywołuje nieprzyjemne skojarzenia i jednoznacznie kojarzy się z bólem. Tymczasem z całą stanowczością należy podkreślić, iż jest to wrażenie całkowicie mylne, a wszczepienie implantów wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem niż choćby rutynowy zabieg operacyjnego usunięcia zatrzymanej ósemki. W praktyce jedynym nieprzyjemnym doznaniem, które staje się udziałem pacjenta, jest wibracja towarzysząca nawiercaniu otworu pod implant.

Implanty wszczepia się w znieczuleniu miejscowym, całkowicie eliminującym ból podczas leczenia. Warto dodać, że przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog zawsze się upewnia, czy dawka środka znieczulającego jest wystarczająca, a pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

Trwałość implantów nie jest ograniczona czasowo, bardzo dużo zależy od higieny jamy ustnej. Implant, podobnie jak naturalny ząb, chroniony jest przed infekcjami przez otaczające go dziąsło. Jeżeli implanty narażone będą na działanie bakterii z nieusuwanej płytki nazębnej, powstanie stan zapalny dziąsła, który w obrębie implantów nosi nazwę periimplantitis.

Chroniczne zapalenie spowodowane przez płytkę bakteryjną doprowadzi do zaniku kości i utraty implantu.

Oferta leczenia implantologicznego

Zalety implantów

zapobiegają bezpowrotnemu zanikowi kości, który ma miejsce po usunięciu zęba;
zastępują naturalny korzeń zęba, dlatego też nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów aby odtworzyć braki;
zapewniają stabilność koron i mostów;
sprawność gryzienia jest taka jak naturalnych zębów;
przywracają funkcje i estetykę naturalnego uzębienia;
mają największą stabilność spośród wszystkich metod leczenia protetycznego.

Wskazania do stosowania implantów

brak zawiązka zęba stałego;
nietolerancja protez konwencjonalnych;
braki jednozębowe;
braki wielozębowe o różnej rozpiętości;
brak wszystkich zębów.

Przeciwwskazania do stosowania implantów

czynnikiem decydującym o możliwości założenia implantu jest stan zdrowia Pacjenta;
zmiany patologiczne w zakresie tkanek miękkich jamy ustnej oraz tkanki kostnej szczęki i żuchwy;
zgrzytanie i zaciskanie zębów;
niewystarczająca ilość tkanki kostnej do wprowadzenia implantu.

Przebieg leczenia implantologicznego

Konsultacja z lekarzem, mająca na celu ustalenie ogólnego stanu zdrowia Pacjenta oraz jego oczekiwań względem leczenia.

Zabieg wszczepienia implantu. Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 30-40 min. Zwykle na jednej wizycie można założyć kilka implantów (wtedy czas zabiegu jest dostosowany do potrzeb Pacjenta). Wprowadzony implant jest całkowicie schowany pod dziąsłem, a miejsce wszczepu jest zaszyte.

W okresie 1 tygodnia po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości bólowe oraz nieznaczny obrzęk.

Okres integracji implantu z kością trwa zazwyczaj od 3 do 6-ciu miesięcy (w przypadku braku integracji możliwe jest ponowne wszczepienie implantu).

Jeżeli Pacjent ma wprowadzany implant razem z odbudową kości lub podniesieniem dna zatoki szczękowej, to czas integracji implantu z kością trwa do 9 miesięcy.

Osadzenie uzupełnienia protetycznego na implancie (korona, most).
W niektórych przypadkach po usunięciu zęba można zastosować natychmiastową implantację. Jest ona możliwa wówczas, gdy otwór po usuniętym zębie jest mniejszy niż średnica zaplanowanego implantu.

This site is registered on wpml.org as a development site.